Skip Navigation
 

          
        

        
        
        

        

        

                    

Valvoline

Historia Valvoline Valvoline jest najstarszą na świecie marką olejową Tradycja firmy sięga 1866 roku, kiedy to Amerykanin dr John Ellis opracował recepturę oleju przeznaczonego do smarowania układu zaworowego w powszechnie stosowanych wówczas maszynach parowych. Od angielskiego słowa "valve - zawór" pochodzi nazwa firmy Valvoline, która w wielu krajach na całym świecie jest symbolem najwyższej jakości olejów o różnorodnych zastosowaniach. Dzięki doświadczeniu nabytemu przez ponad 130 lat działalności Valvoline osiągnęła pozycję światowego lidera w branży motoryzacyjnej. Roczne obroty sięgają ponad 1 miliard USD. Valvoline posiada swoje filie w ponad 140 krajach i jest czołową firmą olejową w Stanach Zjednoczonych oraz na całym kontynencie amerykańskim, w Europie, Australii i Azji. W latach pięćdziesiątych XX wieku wraz z nabyciem firmy przez Ashland Inc. nastąpiła ekspansja Valvoline na rynki światowe. W 1989 roku powołano europejski oddział - Valvoline International Europe z siedzibą w Zwijndrecht w Holandii. Strategicznymi Klientami Valvoline są obecnie tacy potentaci jak: MAN, Cummins Engine Company, Chrysler Corporation, Freightliner Corporation, PACCAR, Kenworth i Peterbit. Wymienione firmy są związane z Valvoline począwszy od samego procesu produkcji po obsługę posprzedażną. Innymi kluczowymi Klientami firmy w USA są koncerny samochodowe takie jak BMW, Mercedes Benz, Volvo oraz Ford.

Valvoline Polska Produkty Valvoline obecne są na polskim rynku od 1994 roku. Oleje firmy początkowo dostępne były tylko w Pewexie. Po przemianach gospodarczych na początku lat 90-tych dostępność produktów na rynku wzrosła dzięki powstaniu polskiego przedstawicielstwa. Na znajomość marki w Polsce duży wpływ miały zabezpieczenia antykorozyjne Tectyl. To dzięki nim powstała w całym kraju sieć ponad 120 autoryzowanych stacji Valvoline-Tectyl. Po tym sukcesie amerykański koncern zdecydował się na wprowadzenie na polski rynek całej gamy swoich produktów. I tak w 1998 roku doszło do podpisania umowy o przejęciu dystrybucji produktów Tectyl i powstania firmy Valvoline Polska, Ashland Poland Sp. z o.o.. Dziś Valvoline Polska, będąca oddziałem Valvoline International Europe jest wyłącznym przedstawicielem marki Valvoline, Eagle One i Tectyl w naszym kraju.

Produkty Valvoline Rodzina produktów Valvoline jest obecnie bogata jak nigdy dotąd. Każdy z naszych produktów został stworzony specjalnie by zapewniać niezawodne działanie i wysoką jakość tak bardzo wymaganą przez dzisiejszy rynek. Wysoka jakość to nie jedyny nasz wyróżnik; jesteśmy znani na całym świecie ze swej innowacyjności. W rzeczywistości innowacja jest głównym czynnikiem naszego sukcesu; filozofii firmy, która od lat pozwala nam być o krok przed innymi we wprowadzaniu na rynek nowych produktów. Takim produktem jest MaxLife, pierwszy olej stworzony specjalnie do silników z większym przebiegiem (powyżej 100.000 km). Produkt ten stał się wyróżnikiem naszej oferty i jednocześnie zapoczątkował powstanie całej rodziny produktów MaxLife, która obecnie zawiera olej silnikowy MaxLife 10W-40 minimalizujący wycieki, zwiększający elastyczność uszczelek i poprawiający pracę silnika; płyn do przekładni automatycznych MaxLife ATF redukujący zużycie przekładni i zapewniający płynną zmianę biegów dłużej niż konwencjonalne płyny oraz dodatki MaxLife czyszczące system zasilania (MaxLife Fuel System Cleaner i MaxLife Diesel System Cleaner), które efektywnie redukują osady i nagary w komorze spalania i szybko przywracają prawidłowy stan wtryskiwaczy paliwa, zaworów dolotowych i przewodów paliwowych. Rodzina MaxLife to tylko jeden z przykładów naszej innowacyjności. Bez względu na to czy poszukujesz oleju silnikowego, środków do czyszczenia gaźnika, płynów chłodniczych, produktów od silników okrętowych, olejów do motocykli, wosków czy preparatów do czyszczenia kół zawsze znajdziesz odpowiedni produkt w bogatej rodzinie marek Valvoline, który spełni Twoje wysokie wymagania. W ofercie firmy znajdują się oleje samochodowe, motocyklowe, przekładniowe, płyny, smary i specjalistyczne środki smarne dla przemysłu, dodatki uszlachetniające, kosmetyki samochodowe Eagle One oraz środki antykorozyjne Tectyl. Wszystkie produkty importowane są do Polski z Holandii lub USA i rozprowadzane przez sieć dystrybutorów.


Oferta Valvoline obejmuje następujące rodzaje olejów: (do nabycia w naszym sklepie internetowym)

  • Oleje do samochodów osobowych (PCMO)

  • Oleje do samochodów ciężarowych (HDEO)

  • Oleje przekładniowe - automatyczne

  • Oleje przekładniowe - manualne

  • Oleje do motocykli

  • Oleje różne
  •