Skip Navigation
 

          
        

        
        
        

        

        

                    

EKSPRESY JURA

Ekspresy do kawy
Misją firmy Jura jest opracowywanie najwyższej jakości urządzeń, które z każdej mieszanki kawy wydobędą to, co najlepsze. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wyjątkowego, inteligentnego systemu wstępnego zaparzania oraz nowatorskie rozwiązanie opracowanym z niezwykłą uwagą.
Inteligentny System Wstępnego Zaparzania (I.P.B.A.S.C), wydobywa maksimum smaku i aromatu z każdej mieszanki kawy.
Faza 1
Przed zaparzaniem, kawa mielona jest zwilżana gorącą wodą. Możecie Państwo indywidualnie zaprogramować, bądź też dopasować ilość używanej kawy. Inteligentny system regulacji elektronicznej, rozpoznaje bowiem ilość kawy i automatycznie dopasowuje do niej objętość używanej wody.
Faza 2
Kawa mielona zwiększa swoją objętość i uwalnia do tysiąca różnych substancji aromatycznych. Gorąca woda jest wtłaczana do kawy pod wysokim ciśnieniem, co powoduje uwalnianie się aromatu.
Faza 3
Pełen aromat jest jednak wydobywany podczas właściwej fazy parzenia. Na skutek działania wysokiego ciśnienia w bardzo krótkim czasie większość kwasów taninowych oraz kwaśnych zasad pozostaje w kawie mielonej, powodując, że napar w filiżance jest smaczny i przyjemny w spożyciu. Aromat może w pełni się rozwinąć, a aksamitnie delikatna pianka jest uwieńczeniem gotowego produktu.
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z poszczególnymi modelami ekspresów firmy Jura, na stronach naszego s k l e p u on - line.